środa, 24 października 2012

Na pomoc włosom

fot. www.lula.pl


Praca, dom, praca, dom skąd to znamy... niestety tak wygląda życie większości z nas. Ciągła praca, obowiązki, złe odżywianie, ciągły stres negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i wygląd. Osłabione, pozbawione połysku, wypadające włosy to niestety codzienność. Na szczęście dzięki zabiegom pielęgnacyjnym w salonach Spa możemy poprawić ich wygląd i kondycję.

Nasze włosy aby pięknie wyglądały potrzebują składników odżywczych, czułego masażu oraz odpowiedniego traktowania, o czym doskonale wiedzą gwiazdy Hollywood, które szczególnie często są klientkami salonów Spa.

Nawilżenie

Jeśli Twoje włosy wyglądają po suszeniu jak siano lub podczas rozczesywania po kąpieli masz z nimi duży problem, natychmiast potrzebujesz solidnego nawilżenia. Jakiekolwiek braki odżywcze z pewnością zauważymy od razu po włosach, włosy jedynie w 10 % składają się z wody, jednak paradoksalnie to właśnie od niej zależy ich stan.

Ratując ich stan, warto skorzystać z parowej sauny. Jest to zabieg wykonywany na umytych i wilgotnych włosach. Na całości pasm rozprowadzamy nawilżającą maskę, następnie nakładamy na głowę specjalne urządzenie doprowadzające parę wodną do włosów. Zabieg ten otwiera łuski, przez co nałożone substancje odżywcze łatwiej dostaną się do wnętrza włosa. Cały zabieg trwa 30 min, aby efekt utrzymał się należy powtarzać go raz w tygodniu. Koszt skorzystania z parowej sauny wynosi od 30 do 50 zł.

Odżywienie

Jeśli często farbujesz, rozjaśniasz lub robisz trwałą ondulację, twoje włosy tracą cenne składniki takie jak ceramidy, keratynę i aminokwasy. Bez nich Twoje włosy są osłabione, łamią się i wypadają. Kiedy brak witamin widać ? Zrób mały test... po umyciu włosów i ich rozczesaniu, weź grzebień i włóż we włosy. Kiedy grzebień zatrzymuje się w połowie włosów, oznacza to że Twoje końcówki są rozdwojone i potrzebujesz solidnej dawki witamin. Przy zdrowych pasmach, grzebień powinien ześlizgnąć się pod włosach.

Na odbudowę zniszczonych włosów salony Spa przygotowały specjalny zabieg, polegający na wmasowaniu we włosy i cebulki specjalnego koncentratu ceramidowego, następnie zaaplikowanie odżywki zawierającej regenerujący olejek. Po czym dzięki użyciu prostownicy do wygładzenia włosa, wszystkie składniki wnikają w strukturę włosa. Na zwieńczenie zabiegu wcierana jest lekka odżywka. Zabieg ten wykonywany jest w salonach Spa wykorzystujących kosmetyki firmy Kérastase. Koszt takiego zabiegu wynosi od 40 – 80 zł, jednak wszystko zależy od długości włosów. Aby efekt był w 100 % zadowalający, musi być wykonywany raz na 8-10 dni, az do uzyskania zadowalającego efektu.

Połysk

Piękne i zdrowe włosy = błyszczące włosy. Taki efekt nie jest zarezerwowany tylko dla gwiazd, już teraz i ty możesz cieszyć się świetnym połyskiem swoich włosów. Kiedy łuski włosa są rozchylone, nie przylegają do siebie, wtedy mamy do czynienia z matowym, pozbawionymi połysku włosami. Doskonale to widać kiedy umyjemy włosy, i pozostawimy jest do wyschnięcia. Sterczące, rozdwojone końcówki, nie dodają blasku, łuski wymagają ewidentnego wygładzenia.

Fantastycznym sposobem, na błyszczące włosy, jest ich koloryzacja...farba bezbarwną. Salony Spa współpracujące z firmą Joico, z pewnością w swojej ofercie będą posiadały ten zabieg. Na ok 30 min, pokrywa się włosy farbą, która doskonale odżywia wygładza po same końcówki. Aby efekt wygładzonych i błyszczących włosów utrzymywał się przez długi czas, zabieg należy powtarzać do miesiąc.   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz