poniedziałek, 26 sierpnia 2013

Sposoby na tłuste włosy

Chyba każda z was mi przyzna rację – i to bez względu na to czy ją ten kłopot dotyczy czy też nie – że problem tłustych włosów jest problemem niezwykle uciążliwym. I to zwłaszcza w przypadku kobiet, które jednak zawsze chcą wyglądać pięknie, świeżo i elegancko. Ale nie zawsze tak jest. I co tu począć?


1. Po pierwsze powinno się stosować płukanki (po umyciu, do ostatniego płukania): cytrynową, ze skrzypu polnego, rozmarynową, z octem winnym czy pokrzywowo-miętową. Ja sobie szczególnie upodobałam właśnie tę ostatnią, którą przyrządza się tak, że łyżkę suszu z pokrzywy należy wymieszać z łyżką suszu z mięty i zalać szklanką wrzątku, a następnie parzyć aż do ostudzenia, odcedzić i opłukać włosy. Proste, prawda?

2. Po drugie toniki (na skórę głowy, najlepiej przed snem): pokrzywowy, ziołowy, brzozowy etc. Polecam zwłaszcza brzozowy – świeże liście brzozy trzeba zalać alkoholem w proporcjach 1:5 i pozostawić na tydzień w zaciemnionym miejscu, a później wcierać w skórę głowy 2-3 razy w tygodniu.

3. Po trzecie maseczka – żółtko, 25 ml oleju z orzechów ziemnych i łyżeczkę soku z cytryny należy wymieszać i nałożyć na włosy (20-30 minut), a następnie dokładnie spłukać. Dobrze jest stosować dwa razy w tygodniu. 

Basta!


Z pewnością będziesz zadowolona z efektu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz